Déšť i slunce zahradnímu nábytku škodí. Jak ho ochránit před vnějšími faktory?

Bez zahradního nábytku  si už žádnou zahradní terasu nedokážeme představit. Zahradní sety představují vynikající způsob, jak vytvořit příjemné venkovní prostředí pro rodinná a setkání. Nicméně aby nám zahradní nábytek dobře sloužil, je třeba se o něho náležitě starat. Víte, jak prodloužíte jeho životnost? V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak ochránit váš zahradní nábytek či zahradní sestavu před nepřízní počasí.

Kryt

Jedním z nejlepších způsobů, jak ochránit váš zahradní nábytek, je použití krytu na míru pro zahradní nábytek. Kryt dokonale ochrání nábytek před deštěm a sluncem, a zároveň ho udržuje čistý a suchý. 

pergola zahradní nábytek

Údržba

Pravidelná údržba je sice mnohdy nepříjemná záležitost, nicméně velmi důležitá pro zachování funkčnosti nábytku. Pokud máte zahradní nábytek vyvedený ve dřevě, pak byste ho měli pravidelně ošetřovat olejem nebo lakem, a zachovat tak jeho odolnost proti vlhkosti a slunečnímu záření. 

Kovový zahradní nábytek je náchylný ke rzi, proto je důležité pravidelně ho čistit a chránit před vlhkostí pomocí spreje s antikorozní ochranou. Jako nejvýhodnější pro údržbu se zdá být plastový nábytek, ačkoliv i ten je důležité udržovat v čistotě a chránit ho před UV zářením.

Existuje i bezúdržbový zahradní nábytek?

Máme pro vás dobrou zprávu. Ano! Jestliže si pořídíte luxusní kovový nábytek, který bude vyroben z práškově lakované nerezové oceli, máte vyhráno! Tento materiál nedovolí rzi proniknout do kostry nábytku, jelikož je zcela odolný proti korozi, vlhkosti, ultrafialovému záření, ale také proti extrémním teplotám. Hledejte kombinaci oceli s teakovým dřevem, které bývá použito na područky a desky stolu.

Teak je vděčným materiálem, který se výtečně dokáže popasovat s venkovním prostředím. Neabsorbuje vodu ani žádné škodliviny a udrží si báječný vzhled pěknou řádku let, bez velkého úsilí ohledně údržby. Nerezavějící ocel, teak odolný proti povětrnostním vlivům, odolná prémiová tkanina Sunproof, a navíc certifikovaná OEKO-TEX, to vše je důvod k nákupu zahradního nábytku této kvality!