Aston slaví neuvěřitelných 70 let řady DB. Bez koho by neexistoval?

Automobilový průmysl slaví letos jedno velké jubileum za druhým. Stále se v tomto světě něco děje a každý milovník automobilů určitě ví o každé velké události, která se ve světě automobilů stane. Pokud patříte k nadšencům do automobilů, jistě víte, že letos slaví značka Aston své sedmdesáté narozeniny. Tedy abychom byli přesní, sedmdesát let slaví jenom modelová řada DB, kterou můžete znát díky Davidu Brownovi, bez kterého by značka neexistovala.

Automobilku Aston Martin rozhodně nemusíme představovat. Jedná se o automobilku, která má dlouholetou historii a kterou každý milovník automobilů moc dobře zná. Do její historie se taky nesmazatelně zapsalo i jméno David Brown, který se stal v roce 1947 jejím majitelem. Jeho jméno se stále připomíná díky modelové řadě DB, která nese jeho iniciály.

Modelová řada DB vznikla v roce 1948 a značku Aston Martin proslavila na silnicích, ale taky na filmovém plátně, odkud ji můžete znát především.

Vzpomínáte si na Jamese Bonda?

Když se řekne jméno „James Bond“, každý si vybaví agenta 007, který jezdil v nádherném automobilu Aston Martin DB5. Právě díky tomuto filmovému trháku se modelová řada dnes velice známé značky zapsala do podvědomí obrovskému množství lidí.

První vůz modelové řady DB vznikl právě v roce, kdy se zrodila celá modelová řada. Automobil DB1 se poprvé projel na silnici v roce 1948, a to konkrétně v dubnu.

David Brown spjatý s historií automobilky

Jak jsme zmínili, David Brown je a bude spjatý s historií automobilky. Právě podle něj byla pojmenována modelová řada DB, která letos slaví neuvěřitelných sedmdesát let. David Brown se stal majitelem společnosti v roce 1947, kdy firmu odkoupil za dvacet a půl tisíc liber. V porovnání s dnešní cenou známé automobilky je cena směšná. Dnes byste za tuto automobilku zaplatili zhruba 755 tisíc liber, což je zhruba dvaadvacet milionů korun.