5 tipů na činnosti, se kterými zaženete smutek

Psychické zdraví je mnohem důležitější, než jsme si vůbec mysleli. Čím jsme starší, tím více chápeme, že psychické rozpoložení hraje důležitou roli také v našem zdraví. Poradíme vám fungující návyky, které dokáží pomoci překonat pocity smutku.  

Vzpomeňte si na to, co máte 

Možná toho nemáte moc, ale i za to je člověk vděčný. Máte kde bydlet, co jíst. Uvědomte si maličkosti, které považují lidé na jiných místech planety za naprostý zázrak. Tekoucí voda z kohoutku. Příjemné klima se čtyřmi ročními obdobími. Radujte se z místa, ve kterém žijete.  

Příroda je nejlepší lék 

Chmurný den? Příliš mnoho smutku a stresu? Dejte si pauzu a na hodinu se jeďte „vynulovat“ do přírody. Příroda je nejlepší lék na všechny smutky. Láká vás dnes výlet na louku, nebo se raději skryjete na chvíli v lese? Neváhejte ani chvilku a jeďte.  

Realizujte se v pomoci druhým 

Někdy člověku nejvíce pomůže, když přiloží ruku k dílu a stane se součástí něčeho, co má smysl. Vyhledejte dobročinnou organizaci ve vašem okolí a dejte se do práce. Budete pomáhat distribuovat oblečení a pomůcky pěstounským rodinám, adoptujete si domácího mazlíčka z útulku, nebo budete vyrábět předměty pro nedonošené děti? Zapojte se do komunity ještě dnes.  

Zmáčkněte to tlačítko 

Dejte si pauzu od věčného komanda televize a sociálních sítí. Nutí vás přemýšlet jinak, cítit se méněcenní a nedokonalí. Vy přitom dokonalí jste, přesně takoví, jací jste se na světě objevili. Raději si zanotujte oblíbenou píseň, nebo si něco namalujte.  

Sociální kontakt 

I když se nám společnost snaží namluvit něco jiného, sociální kontakt je pro naše zdraví nezbytný. Pomocí moderních technologií si vyhledejte nový zájmový spolek. Vrhněte se do nové činnosti, za kterou vás srdce táhne. Nečekejte ani minutu a zavolejte i lidem, které v srdci nosíte a povykládejte si.  

Psychická pohoda je pevným základem dobrého zdraví.