5 důležitých věcí, které sledovat při výběru lednice 

V každé domácnosti je několik spotřebičů, bez kterých bychom pravděpodobně neudělali vůbec nic, respektive bez kterých bychom se zkrátka a dobře neobešli. A lednice je jedním z nich. Pokud vám tento společník dosluhuje čili vypovídá svou službu, pořiďte si nového. Jen si tedy dejte pozor při výběru, ať si nevezmete neekonomického požírače energií. Sledujte hlavně pět důležitých věcí, které vás nasměrují směrem správné koupě. 

Energetická třída 

Jedním z hlavních parametrů, který sledujte při výběru lednice, je energetická třída. V současné době zvyšování energií je to opravdu zapotřebí, pokud se chcete na elektřině doplatit. V ideálním případě hledejte alternativy s energetickou třídou A a lepší. Pokud narazíte na alternativy v červeném označení, dejte od takových ruce pryč. 

Umístění mrazáku 

Za další důležitou věc, kterou je zapotřebí sledovat při koupi lednice, je také umístění mrazáku. Je to sice individuální záležitost, ale musí splňovat vaše požadavky a podmínky. Například pokud preferujete mrazák ve spodní části lednice, musí zde být také umístěn. Jestliže ho chcete mít v horní části lednice, musí tady být. 

Rozměry 

Samozřejmě co hraje také velkou roli jsou rozměry. Každý člověk má ve své kuchyni jiné místo, které musí respektovat. Je nesmyslné do svého kuchyňského koutu zakomponovat příliš velkou, nebo naopak příliš malou lednici, která nebude praktičnost sama.  

Objem 

Rozměry jsou jedna věc, objem je však věcí druhou. Co se týče objemové stránky věci, rozhodující je především to, kolik lidí se v domácnosti nachází. Pro jednoho člena rodiny se obvykle doporučuje lednice o sedmdesáti litrech + mrazák o nějakých pětadvaceti litrech.  

Komponenty navíc 

S jídlem roste chuť – pokud si plánujete zakoupit novou lednici, možná už vyžadujete další funkce, které, podle vás, oceníte. A to třeba dávkovač vody nebo ledu. Jestliže je požadujete, je zapotřebí kontrolovat, že je lednice má.