4 typy tchyní: Kterou z nich máte doma vy?  

Tchyně to nemá v životě snadné. Tolik let se starala o své milované potomky a nejraději by zajistila, aby se jim dařilo skvěle po celý zbytek jejich života. Některé ženy ale odmítají připustit, že by jejich děti mohly vůbec kdy dospět a starat se o své štěstí či neštěstí samy. Tak kdo k vám přijede na návštěvu?  

Věčná kvočna už zvoní u dveří 

A je tady. Už přijíždí věčná kvočna, která stále potřebuje ochraňovat svá milá kuřátka. Stará se jim o papání a vozí „dobroty“, kontroluje jejich zdravotní stav a spokojenost. Čepýří se a bojuje, když se jejímu nunátku má něco stát. V přírodě kvočna přestane kvočet po několika týdnech, pak už se odrostlá kuřata starají o sebe sama. Tato lidská kvočna ale ještě nevychladla a stále kvočí a kvočí.  

Všeznalá maminka už vstupuje do dveří 

A už je u vás. Právě přišla. Všechno ví, všude byla, všechno zná. Neexistuje, aby neměla pravdu, nebo aby uznala svou chybu. Dokonale pečovala o své děti a nikdy nepochybila. Vy samozřejmě ano, vždyť je toho svědkem. Nejde vám ani vaření, domácnost máte nic moc. Všeznalá matka prostě všechno zvládala levou zadní. Mezi neustálým poučováním do sebe nasouká moučník. Máte pocit, že snad nikdy nepřestane mluvit.  

Čupr babča už je tu. Budete stíhat?  

Tuhle tchyni si přeje mít mnoho z nás. Neřeší sebe, ale své vnoučata a vás. Ptá se vás, jak se máte. Skutečně se o vás zajímá. Pokud jíte tofu, přiveze a necpe vám bůček. Klidně se s vámi vypraví na dámskou jízdu ve dvou, kdy se projdete třeba po vrcholcích hor. A pište si za uši, že jí možná ani nebudete stíhat. Tato tchyně je poklad. Jo, a děti ji milují, o tom nemůže být ani řeč. Když bude odjíždět, ukápne slza možná i vám. Je to kámoška.  

Ještě jednu jsme nezmínili. Je to kontrolorka. Kontroluje, zda dáváte správně dětem čepici. Zda je vhodně vychováváte i živíte. Samozřejmě se toho příliš aktivně neúčastní, je totiž zaneprázdněná. Ale kontrolu provést musí. Už aby za ní dveře zaklaply.