4 rady, jak si správně čistit zuby!

Správné čištění zubů je základ jakékoli snahy o krásný úsměv. Důkladnou péčí o zuby můžeme předejít zubním kazům a dalším nepříjemnostem. Špatným čištěním naopak můžeme leccos zkazit. Tohle jsou nejdůležitější zásady správného čištění!

1: Používejte správný kartáček

Zubní kartáček by měl být vždy měkký. Musíme ho také včas měnit. Pokud má kartáček roztřepená vlákna, je čas na změnu. Při čištění zubů bychom na kartáček nikdy neměli příliš tlačit. Raději čistit déle než velkou silou.  Pomocí kartáčku můžete efektivně očistit i plak z jazyka. Na čistění prostor mezi zuby musíme používat vhodný mezizubní kartáček! Správnou velikost nám doporučí stomatolog.

2: Dejte si na čas

Naše zuby by měly být po vyčištění krásně hladké. To znamená, že z nich musíme během čištění odstranit všechen plak. Někdo tím stráví dvě až tři minuty, jiný deset. Ideální doba, po kterou bychom si zuby měli čistit, proto neexistuje. Pod dvě minuty by ale neměl chodit nikdo! Důkladně musíme vyčistit jak přední část zubů, tak i jejich vnitřní stranu a zadní prostory. Pomocí mezizubního kartáčku pak pečlivě vyčistíme i prostory mezi jednotlivými zuby.

3: Čistěte minimálně 2x denně

Jak často bychom si měli zuby čistit? Klasickým kartáčkem nejméně 2x denně. Je ale dobré zuby vyčistit po každém jídle. Zabráníme tak, mimo jiné, jejich zbytečnému zabarvení. Skvělým pomocníkem nám v těchto případech může být žvýkačka bez cukru. Alespoň jednou denně musíme chrup vyčistit i mezizubním kartáčkem.

4. Navštivte dentální hygienu

Ke správnému čištění zubů a péči o ně patří pravidelná návštěva dentální hygieny. Kartáčkem si nikdy nečistoty neodstraníme tak dokonale, jako to udělá specialista. Na klinice Mediestetik nám lékař pomocí ultrazvuku odstraní zubní kámen a poté očistí zubní plak. Chrup nakonec vyleští a posílí fluoridovou pastou. Pravidelnou návštěvu bychom si měli naplánovat každého půl roku.